Як працює підтримка виробництва енергії з ВДЕ в Німеччині?

Чому розмови про “низькі зелені тарифи” у Німеччині є маніпуляцією?

Деградація публічного дискурсу

В Україні за останніх кілька років було дуже багато розмов та дебатів з приводу політики стосовно ВДЕ, “зелених” тарифів та як потрібно змінювати і розвивати систему підтримки ВДЕ в Україні. І звісно, у цих дебатах багато уваги було приділено європейському досвіду, і перш за все – німецькому.

За останні півтора року стараннями політиків-популістів та значної частини ЗМІ публічний дискурс про ВДЕ в Україні деградував до вкрай примітивних форм. Різного штибу популісти на телешоу різного масштабу поширювали найрізноманітніші перекручення стосовно стану справ із українським ВДЕ та стосовно того, як працюють схеми підтримки ВДЕ в ЄС і , зокрема у країні, що є лідером “енергетичного переходу” – Німеччині.

Розмова про схему підтримки ВДЕ у Німеччині деградувала до гасел подібних до “Аукціони – добре, “зелений” тариф – погано” та примітивізованого представлення реальності де результати аукціонів напряму порівнювались із “зеленим тарифом” та створюючи багато некоректних контекстів. Один із таких некоректних контекстів – це намагання показати ніби-то розвинуті країни (в тому числі Німеччина відмовляються від інших форм підтримки на користь аукціонів).

Внесок в ясність

В таку ситуацію, де багато плутанини та створених політиками маніпуляцій, потрібно вносити ясність щоб досягнути вищої якості публічного policy-дискурсу з приводу та обмежити маніпуляції. На цій сторінці Ви можете завантажити мій внесок у підвищення якості такого дискурсу. Це звіт “Як працює підтримка виробництва енергії з ВДЕ в Німеччині? (Чому розмови про “низькі зелені тарифи” у Німеччині є маніпуляцією?)”.

Цей звіт був створений у липні 2020 року для вузького кола людей, однак із того часу проблема якісних матеріалів для policy-дискурсу залишається такою ж гострою як була. Якісне донесення принаймні фундаменталій європейського досвіду є так само важливим як і кілька місяців тому.

Звіт можна завантажити вище або переглянути онлайн.

Подяка

Хочу особливо подякувати нашим партнерам з компанії Атмосфера, які не лише зробили цей звіт можливим, але й люб’язно дозволили ним поділитись для із ширшою зацікавленою аудиторією. Я щиро радію, що приватні українські компанії долучаються до процесу творення публічного діалогу стосовно політик підтримки ВДЕ в Україні.

About the author