До 1 МВт: скільки на ВДЕ-ринку займають найменші електростанції

В рамках роботи над дослідженням малих гравців ринку ВДЕ в Україні, яке я проводжу за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ-Україна та Коаліції “Енергетичний перехід” вирішив візуалізувати попередні дані про найменших гравців ВДЕ-ринку в Україні.

На українському ринку ВДЕ можна зустріти гравців практично будь-якого розміру та потужності – від таких гігантів як SCATEC та Acciona Energia Global і ДТЕК до малих бізнесів, що ставлять собі на дах невелику СЕС.

В процесі дослідження малих ринку ВДЕ (скоро все розкажу) я вирішив дізнатись, а яку, власне, частку ринку займають найменші учасники ринку. Назвемо їх “Мегаватники”. Це ті станції, які за встановленою потужністю менші від 1 МВт.

Я зібрав попередні дані (вони ще уточнюються) і створив декілька візуалізацій, яка показують, скільки малих електростанцій і яка їхня вага у різних ВДЕ-секторах. Я навмисне зробив їх клікабельними, щоб можна було “подорожувати” даними.

Дані, які використовувалися для візуалізації – попередні, станом на лютий 2020 року і ще проходять додаткову перевірку

Вкладена кругова діаграма (клікабельна)


Вкладена площинна візуалізація (клікабельна)


Вкладена візуалізація з колами


Висновки (дуже попередні)

  • Станом на лютий 2020 в Україні було приєднано до мережі станцій потужністю до 1 МВт загальною потужністю близько 180 МВт (зараз збираємо останні дані, відповідно – оновимо візуалізацію)
  • Єдиний сектор, де переважають станції потужністю в 1 МВт – це дахові СЕС
  • Електростанції до 1 МВт практично не представлені в у вітроенергетиці
  • Хороші позиції в малих електростанцій – серед малих ГЕС
  • Електростанції до 1 МВт практично не представлені серед БІО-ТЕС, зате займають відчутну частку серед біогазових електростанцій

Критика

За посутню і конструктивну критику буду особливо вдячний.

About the author

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *