В рамках роботи над дослідженням малих гравців ринку ВДЕ в Україні, яке я проводжу за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ-Україна та Коаліції “Енергетичний перехід” вирішив візуалізувати попередні дані про найменших гравців ВДЕ-ринку в Україні.
На українському ринку ВДЕ можна зустріти гравців практично будь-якого розміру та потужності – від таких гігантів як SCATEC та Acciona Energia Global і ДТЕК до малих бізнесів, що ставлять собі на дах невелику СЕС.
В процесі дослідження малих ринку ВДЕ (скоро все розкажу) я вирішив дізнатись, а яку, власне, частку ринку займають найменші учасники ринку. Назвемо їх “Мегаватники”. Це ті станції, які за встановленою потужністю менші від 1 МВт.
Я зібрав попередні дані (вони ще уточнюються) і створив декілька візуалізацій, яка показують, скільки малих електростанцій і яка їхня вага у різних ВДЕ-секторах. Я навмисне зробив їх клікабельними, щоб можна було “подорожувати” даними.
Дані, які використовувалися для візуалізації – попередні, станом на лютий 2020 року і ще проходять додаткову перевірку
Вкладена кругова діаграма (клікабельна)
Вкладена площинна візуалізація (клікабельна)
Вкладена візуалізація з колами
Висновки (дуже попередні)
- Станом на лютий 2020 в Україні було приєднано до мережі станцій потужністю до 1 МВт загальною потужністю близько 180 МВт (зараз збираємо останні дані, відповідно – оновимо візуалізацію)
- Єдиний сектор, де переважають станції потужністю в 1 МВт – це дахові СЕС
- Електростанції до 1 МВт практично не представлені в у вітроенергетиці
- Хороші позиції в малих електростанцій – серед малих ГЕС
- Електростанції до 1 МВт практично не представлені серед БІО-ТЕС, зате займають відчутну частку серед біогазових електростанцій
Критика
За посутню і конструктивну критику буду особливо вдячний.